Czytam

czwartek, 18 sierpnia 2011
Fascynacje słowami napisanymi przez Anais Nin...
takie odkrycia pokazują, jakimi to przypadkami trafiają do nas książki warte przeczytania...przepisania...zapamiętania. I jednocześnie żal, że wiele z tych, do których warto zajrzeć do Nas nie trafią.

Próbowałam to sobie wszystko w głowie ułożyć, żeby potem zgrabnie zapisać. Ale ani ułożenie nie wyszło, ani zgrabne napisanie. Czytam powoli, jak nigdy. Wracam do słów, do zdań. "Życie w kłamstwie, które nie jest kłamstwem a baśnią". Chcę poznać Henrego Millera, wszystko co napisał. Naglę chcę przeczytać Dostojewskiego, żeby znaleźć to, co znaleźli w nim Anais, June i Henry.

Piekło jest odrębnym miejscem dla każdego człowieka, czy też każdy człowiek ma własne szczególne piekło. Ja zstępuje do infernalnych czeluści, zagłębiając się w irracjonalny poziom istnienia, gdzie instynkty  i ślepe emocje szaleją niepowściągane, gdzie człowiek żyje czystym impulsem, czystą fantazją, a zatem czystym obłędem. Nie, to nie jest piekło. Kiedy tam trafiam, jestem tak nieświadoma cierpienia, jak człowiek pijany; czy też raczej, moje cierpienie jest wielką radością. Dopiero gdy znowu odzyskuje świadomość, odczuwam niewypowiedziany ból.

*******************************************
Dziś w Zakopanem był pogrzeb dwóch ratowników TOPR, którzy zginęli ratując kobietę, Piotra Mędonia i Pawła Nadybala. Paweł był kiedyś moim przewodnikiem w Tatrach. Niesamowity człowiek, pełen entuzjazmu, pasji i energii.... Odpoczywaj w spokoju, gdzieś tam wysoko....
22:04, rudakrzyzaczka , Czytam
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 lipca 2011
No właśnie. Taki to problem Tygrysa. Trudno to wszystko wytłumaczyć. Ruda lubi komplikować sobie życie i Bajkowe stwierdzenie "zjeb emocjonalny" idealnie oddaję to wszystko.

Słucham Grindermana. Pokusa zobaczenia Nica Cave na żywo jest ogromna. Ale z drugiej strony nie mogę się doczekać urodzin u panny M. Choć i trochę się tej imprezy boję. Nie wiem czemu. Taki irracjonalny to strach. I cóż mi począć? Cóż mi począć z tym wszystkim co na około???

"Pożądanie balansuje między tym, co nazywamy radością życia, jego pełnią, a poczuciem samotności i pustki- tej najgłębszej, w wymiarze egzystencjalnym"

Uwielbiam wracać do przeczytanych kiedyś książek. Fascynujące jest to, że kiedyś podobały mi się te a nie inne fragmenty, że teraz nic dla mnie już nie znaczą, że dopasowuje fabułę do nowej sytuacji.

I just want
To hold your hand
Come on